Monitory a televízie

K vášmu Macu môžete pripojiť externý monitor, môžete z neho prezentovať pomocou projektora
alebo ho pripojiť k televízii. A to aj bezdrôtovo.

Thunderbolt Display

Väčšinou to bez špeciálneho adaptéra nejde

Počítače Mac sú vybavené konektorom Mini DisplayPort (spoločný s Thunderbolt) a niekedy aj HDMI. Ak je váš Mac vybavený HDMI, postačí vám kábel, väčšina nových monitorov a projektorov je HDMI vybavená tiež, v prípade televízií už takmer všetky. V ostatných prípadoch potrebujete špeciálny adaptér, ktorý zakúpite u všetkých dobrých predajcov Apple.

AirPlay – televízia ako monitor bezdrôtovo

Ak vlastníte Apple TV, môžete vašu televíziu použiť ako ďalší monitor a to bezdrôtovo prostredníctvom siete WiFi. Ako náhle je Apple TV dostupná, zobrazí sa vám ikonka AirPlay v hornom riadku ponúk.

AirPlay

Nastavenie ďalšieho displeja

Či už chcete nastaviť umiestnenie ďalšieho displeja, zrkadlenie alebo rozlíšenie, navštívte Predvoľby systému a vyberte položku Monitory.

Nastavenie monitorů

Nastavenie usporiadania monitorov

Ako je vidieť na obrázku vyššie, môžete meniť usporiadanie monitorov, teda ako sa monitory fyzicky nachádzajú vedľa seba. To vám uľahčí prechod kurzorom myši medzi nimi. Pokiaľ naviac presuniete biely pruh, ktorý značí riadok ponúk, môžete zmeniť, ktorý monitor sa bude používať ako hlavný.

Tip

Potrebujete odbornú pomoc?

Ponúkam individuálne konzultácie a školenia zamerané na všetky produkty spoločnosti Apple. Neváhajte vyplniť nezáväznú objednávku a čo najskôr Vás budem kontaktovať.

Nezáväzná objednávka

Newsletter

Iba zaujímavý obsah. Žiadna reklama.