iCloud Drive

S OS X Yosemite a iOS 8 môžete ponovom vaše súbory ukladať na iCloud Drive, ktorého obsah môžete prechádzať na všetkých zariadeniach a súčasne rozrobenú prácu dorobiť kdekoľvek inde.

iCloud Drive

Predtým iCloud ponúkal len synchronizáciu dokumentov jednotlivých aplikácií a do adresárovej štruktúry nebolo možné nijako zasahovať. Synchronizácia dokumentov aplikácií zostáva, ponovom však môžete využiť iCloud Drive ako vlastné úložisko pre akékoľvek súbory a pristupovať k nim odkiaľkoľvek.

iCloud Drive v OS X Yosemite

V OS X Yosemite nájdete iCloud Drive vo Finder a chová sa ako štandardná zložka, avšak s tým rozdielom, že všetok obsah sa uloží na vaše spoločné úložisko iCloud a pristupovať k súborom tak možno odkiaľkoľvek. Napríklad zo zariadenia so systémom iOS, ale dokonca aj z počítačov so systémom Windows alebo cez webové rozhranie odkiaľkoľvek.

Úložisko iCloud

V rámci služby iCloud máte k dispozícii 5 GB spoločného priestoru ako pre dáta, zálohy, tak iCloud Drive a ďalšie služby, čo sa veľmi skoro môže stať obmedzujúce a tak nezostáva než si za dodatočný priestor priplatiť. 20 GB získate už za 0,99 € mesačne a k dispozícii sú aj vyššie tarify – 200 GB za 3,99 €, 500 GB za 9,99 € a pre náročných užívateľov potom 1 TB za 19,99 €, vždy s mesačnou platbou.

Potrebujete odbornú pomoc?

Ponúkam individuálne konzultácie a školenia zamerané na všetky produkty spoločnosti Apple. Neváhajte vyplniť nezáväznú objednávku a čo najskôr Vás budem kontaktovať.

Nezáväzná objednávka

Newsletter

Iba zaujímavý obsah. Žiadna reklama.