Prehliadanie internetu

K prehliadaniu internetu slúži na Macu ako predvolený prehliadač Safari. Poďme si predstaviť niekoľko jeho zaujímavých funkcií.

Top Sites

Pri otvorení nového okna Safari sa pravdepodobne stretnete s Top Sites, kde sú stránky zoradené v mriežke. Sú tam zobrazené často navštevované a obľúbené stránky, ktoré navyše môžete prichytiť a presúvať podľa svojho uváženia.

Top Sites

Panely iCloudu

Ak máte iPhone alebo iPad, potom môžete k otvoreným záložkám pristupovať zo všetkých zariadení. Ak niečo zrovna prezeráte na Macu a odídete, na iPhonu sa ku stránke rýchlo dostanete kdekoľvek na cestách.

Čítačka

Čítačku nájdete vedľa riadka s adresou a na stránkach, kde sa nachádza nejaký dlhší text, vám tento článok zobrazí bez rušivých elementov s jednoduchou typografiou. Teda bez navigácie, reklám a pod.

Čítačka

Zoznam čítania

Ak nemáte práve čas si článok prečítať, môžete ho uložiť do zoznamu čítania. Ten je navyše opäť synchronizovaný so všetkými zariadeniami. Nie je potrebné tak pridávať konkrétny článok do obľúbených.

Zoznam čítania

Zdielané odkazy

Ak používate sociálne siete ako napríklad Twitter alebo LinkedIn, odkazy, ktoré používatelia zdieľajú sa vám zobrazia práve v sekcii Zdielané odkazy. Účty sociálnych sietí môžete pridať v Predvoľby systému, kde hľadajte položku Internetové kontá.

Zdielané odkazy

Potrebujete odbornú pomoc?

Ponúkam individuálne konzultácie a školenia zamerané na všetky produkty spoločnosti Apple. Neváhajte vyplniť nezáväznú objednávku a čo najskôr Vás budem kontaktovať.

Nezáväzná objednávka

Newsletter

Iba zaujímavý obsah. Žiadna reklama.