Plocha

Odlišnosťou oproti operačnému systému Windows je, že na ploche nie sú umiestnené žiadne ikony aplikácií, súborov alebo zložiek. Pokiaľ sta na to zvyknutý, a že s najväčšou pravdepodobnosťou ste, skúste na to rýchlo zabudnúť. Plocha neslúži na spúšťanie aplikácií, dokonca jej nesvedčí ani odkladanie súborov.

Plocha

Súbory patria do zložiek

Čím skôr sa pokúsite na plochu neodkladať všetky dlhodobo používané súbory na plochu, tým lepšie pre vás. Operačnému systému nesvedčí dlhodobo uložené veľké množstvo súborov na ploche, pretože je plocha neustále aktívna. Pokiaľ budú súbory zbytočne kapacitne náročné, môžu chod vášho Macu spomaliť. K ukladaniu súborov využite zložky vo vašom domovskom adresári a k rýchlemu prístupu k nim môžete použiť dock.

Plocha a pripojené zariadenia

Na ploche však môžete mať viditeľné pripojené jednotky. Napríklad keď pripojíte externý disk, okamžite sa na ploche objaví.

Nastavenie zobrazenia

Z hornej ponuky Zobrazenie, pokiaľ máte aktívny Finder, môžete meniť možnosti zarovnania a radenie položiek na ploche. Ponuka Voľby zobrazenia zobrazí dialógové okno, kde môžete toto nastavenie spresniť. Naopak zobrazené položky na ploche môžete nastaviť z ponuky Finder a Predvoľby, kde hneď na prvej záložke je možné nastaviť, ktoré položky sa majú na ploche zobraziť.

Tip

Potrebujete odbornú pomoc?

Ponúkam individuálne konzultácie a školenia zamerané na všetky produkty spoločnosti Apple. Neváhajte vyplniť nezáväznú objednávku a čo najskôr Vás budem kontaktovať.

Nezáväzná objednávka

Newsletter

Iba zaujímavý obsah. Žiadna reklama.