Riadok ponúk

Menu bar, čiže Riadok ponúk, je vždy v hornej časti obrazovky. Nedá sa skryť, presunúť ani prekryť oknom a je rozdelený na dve časti.

Riadok ponúk

Čo je v riadku ponúk?

Ľavá časť je premenlivá a mení sa v závislosti od práve používanej aplikácie. Tieto ponuky sú podobné tomu, čo v prípade Windows obsahuje každá aplikácia samostatne, teda ponuky ako Súbor, Úpravy a pod.. V prípade OS X sa mení podľa aktívnej aplikácie, teda tej, ktorú práve používate, čo znázorňuje zvýraznený názov aplikácie.

Úplne vľavo navyše nájdete ponuku označenú logom Apple, vďaka ktorému môžete otvoriť Predvoľby systému, Aktualizáciu software, prípadne vypnúť počítač, reštartovať alebo manuálne uspať.

Druhá časť vpravo sa dá prirovnať k stavovej časti prostredia Windows v lište Štart. Nájdete tu ako pevne dané prvky, tak aj ponuky aplikácií a nastavení. Úplne vpravo je ikonka, ktorá zobrazí notifikačné centrum, vedľa nej je ikona vyhľadávanie Spotlight. Ďalej tu nájdete presný čas, dostupné WiFi siete, úroveň hlasitosti a ďalšie.

Potrebujete odbornú pomoc?

Ponúkam individuálne konzultácie a školenia zamerané na všetky produkty spoločnosti Apple. Neváhajte vyplniť nezáväznú objednávku a čo najskôr Vás budem kontaktovať.

Nezáväzná objednávka

Newsletter

Iba zaujímavý obsah. Žiadna reklama.