Práca so súbormi

Súbory má v OS X na starosť Finder, preto sa s ním pravdepodobne stretnete často. Súbory je možné efektívne radiť a vyhľadávať.

Kam ukladať súbory

Ihneď po spustení sú vo Finder pripravené zložky ako Dokumenty, Hudba, Obrázky, Filmy a ďalšie, ktoré môžete rovno začať používať. Ak potrebujete ďalšie vlastné priečinky, napríklad pre pracovné súbory, ktoré nechcete mať rovno v dokumentoch, môžete si ich vytvoriť vo vašej domovskej zložke.

Používame značky

Značky sú pomenované podľa farieb. To však môžete ľubovoľne zmeniť. Červená môže zastupovať napríklad dôležité dokumenty. Všetky súbory a priečinky, ktoré označíte červenou značkou kdekoľvek na disku sa potom zobrazia na jednom mieste. Značky možno aj kombinovať.

Značky

Prenechajte organizáciu súborov aplikáciám

Najväčšou zmenou je pravdepodobne to, že niektoré aplikácie si organizáciu súborov riešia sami. Jedná sa napríklad o iTunes pre hudbu alebo iPhoto pre fotografie. Zabudnite v prípade týchto aplikácií čo najskôr na zložky podľa žánru, roku alebo aktuálnej nálady. iTunes, iPhoto a ďalšie nástroje vám prinesú úplne nový pohľad na váš obsah. A o všetko sa postarajú za vás.

iPhoto

Potrebujete odbornú pomoc?

Ponúkam individuálne konzultácie a školenia zamerané na všetky produkty spoločnosti Apple. Neváhajte vyplniť nezáväznú objednávku a čo najskôr Vás budem kontaktovať.

Nezáväzná objednávka

Newsletter

Iba zaujímavý obsah. Žiadna reklama.