Zálohovanie

O tom, že je dobré zálohovať, počul snáď každý používateľ počítača. Mac vám to uľahčí tak, že zálohy na OS X budú vlastne zábava. Tak teraz už naozaj začnite!

Potrebujete len externý disk. Zvyšok zariadi Mac.

Je to naozaj tak jednoduché. OS X obsahuje nástroj zvaný Time Machine, ktorý sa o celú zálohu postará automaticky sám. Pripojíte externý disk a automaticky sa Mac opýta, či ho použiť na zálohy. Toto rozhodnutie môžete kedykoľvek zmeniť v Predvoľby systému a časti Time Machine, kde naozaj prakticky nájdete len možnosť zapnutia alebo vypnutia.

Time Machine

Vylúčenie zložiek zo záloh Time Machine

Existuje však jedna zaujímavá voľba nastavenia zálohovania. V pravej dolnej časti okna sa nachádza tlačidlo Voľby …, kde môžete vybrať priečinky, ktoré budú zo zálohovania vynechané. Môžete tak vynechať zložky, ktoré sú kapacitne náročné a ich obsah pre vás nie je natoľko cenný. Môžu to byť filmy, seriály alebo pokojne virtuálny stroj s Windows, kde dáta budete zálohovať ručne, prípadne tam žiadna nie sú.

Tip

Time Machine

Time Machine ja nástroj pre zálohovanie počítača Mac a tiež prehliadanie záloh. Zálohy sa obstarávajú vrátane zmien, teda vďaka špeciálnemu prostrediu Time Machine sa môžete naozaj ako v stroji času pohybovať historicky späť tak, ako sa súbory na vašom Macu menili. O nič už neprídete.

Time Machine

Kompletné obnova nikdy nebola ľahšia

Ak si kúpite nový Mac, stačí len obnoviť zálohu Time Machine a ocitne sa tam, kde ste opustili váš pôvodný Mac, vrátane všetkých systémových nastavení. Skrátka všetko bude na svojom mieste.

Time Capsule

Ak máte prenosný počítač Apple, je na zvážení kúpa Time Capsule, čo je zariadenie spoločnosti Apple, ktoré okrem toho, že vytvorí kvalitnú bezdrôtovú sieť WiFi, tak naviac obsahuje pevný disk s kapacitou 2 alebo 3 TB. Najväčšou výhodou je, že už vôbec nemusíte na nič myslieť, nieto pripájať disk káblom. Mac sa o všetky zálohy postará sám. Automaticky. Navyše ak máte viac zariadení, napríklad v domácnosti alebo v kancelárii, môžu byť všetky počítače Mac zálohované súčasne.

Time Capsule

Potrebujete odbornú pomoc?

Ponúkam individuálne konzultácie a školenia zamerané na všetky produkty spoločnosti Apple. Neváhajte vyplniť nezáväznú objednávku a čo najskôr Vás budem kontaktovať.

Nezáväzná objednávka

Newsletter

Iba zaujímavý obsah. Žiadna reklama.