Kancelárske aplikácie

Čo sa týka kancelárskych aplikácií, je situácia na Macu veľmi priaznivá. Okrem toho, že balík Microsoft Office je k dispozícii aj pre Mac, tak s novým počítačom súčasne získavate úplne zadarmo balík iWork. A nie je problém používať ani ďalšie voľne dostupné alternatívy.

Microsoft Office

Ako už bolo povedané, Microsoft Office je dostupný aj pre Mac. Avšak nie je totožný ako pre operačný systém Windows. Líšia sa ako jeho ovládanie, tak dostupnosť aplikácií. Pre Mac sú dostupné iba aplikácie Word, Excel, PowerPoint a Outlook, vrátane podpory Office 365. Navyše balík Microsoft Office stále nie je lokalizovaný do češtiny, ponúka iba českú kontrolu pravopisu. Čo vám ale Microsoft Office pre Mac naozaj zaručí je takmer stopercentná kompatibilita s PC svetom. Ak potrebujete často vymieňať súbory, vytvárať a čítať dokumenty, ktoré budú vyzerať na PC úplne rovnako ako na Macu, potom je pre vás obstaranie Microsoft Office v podstate nutnosťou. Ale možno zistíte, že vám budú postačovať aj alternatívne balíky.

Microsoft Office

iWork: Pages, Numbers a Keynote

Oproti Microsoft Office nie sú jednotlivé aplikácie tak komplexné, ale zato sú oveľa intuitívnejšie a v duchu celej filozofie operačného systému macOS. Navyše ponúkajú synchronizáciu pomocou iCloud a ak vlastníte aj iPad alebo iPhone, svoje dokumenty tak máte neustále pri sebe. A to najlepšie je, že sú zdarma a súčasťou každého nového Macu.

iWork

Aplikácia ponúka základnú kompatibilitu s Microsoft Office, tzn. dokumenty z Microsoft Office môžete v ekvivalentných aplikáciách otvoriť a rovnako tak ich zase exportovať. Avšak nie je zaručené, že bude všetko vždy fungovať tak, ako očakávate. Ak ale chcete dokumenty zdieľať bez toho aby ich druhá strana potrebovala editovať, môžete ich jednoducho exportovať do formátu PDF.

Potrebujete odbornú pomoc?

Ponúkam individuálne konzultácie a školenia zamerané na všetky produkty spoločnosti Apple. Neváhajte vyplniť nezáväznú objednávku a čo najskôr Vás budem kontaktovať.

Nezáväzná objednávka

Newsletter

Iba zaujímavý obsah. Žiadna reklama.