Monitory a televízie

K vášmu Macu môžete pripojiť externý monitor, môžete z neho prezentovať pomocou projektora
alebo ho pripojiť k televízii. A to aj bezdrôtovo.

Apple Studio Display

Niekedy to bez adaptéra nejde

Počítače Mac sú vybavené moderným USB-C konektorom, prípadne tiež HDMI. Pokiaľ máte k dispozícii HDMI, bude vám pre pripojenie monitora, televízie alebo projektoru stačiť kábel. Rovnako tak moderné monitory umožňujú pripojenie priamo pomocou USB-C kábla. V ostatných prípadoch potrebujete špeciálny adaptér, ktorý zakúpite u všetkých dobrých predajcov Apple.

Sidecar – iPad ako monitor alebo tablet

Váš iPad môžete premeniť na externý monitor alebo kresliaci tablet u podporovaných aplikácii. Nie je potreba žiadneho nastavovania a pre pripojenie môžete použiť kábel alebo Wi-Fi v ponuke zrkadlenia obrazovky, ktorú nájdete v ovládacom centre v hornom riadku ponúk.

AirPlay – bezdrátovo z Macu alebo na Mac

Pokiaľ vlastníte Apple TV alebo televíziu s podporou AirPlay, môžete ju použiť ako ďalší monitor a to bezdrátovo prostredníctvom siete Wi-Fi. Akonáhle je televízia dostupná, zobrazí sa vám možnosť zrkadlenia obrazovky v ovládacom centre v hornom riadku ponúk, prípadne ako výstup AirPlay pre prehrávanie multimédii.

AirPlay

Nastavenie ďalšieho displeja

Či už chcete nastaviť umiestnenie ďalšieho displeja, zrkadlenie alebo rozlíšenie, navštívte Predvoľby systému a vyberte položku Monitory.

Nastavení monitorů

Nastavenie usporiadania monitorov

Ako je vidieť na obrázku vyššie, môžete meniť usporiadanie monitorov, teda ako sa monitory fyzicky nachádzajú vedľa seba. To vám uľahčí prechod kurzorom myši medzi nimi. Pokiaľ naviac presuniete biely pruh, ktorý značí riadok ponúk, môžete zmeniť, ktorý monitor sa bude používať ako hlavný.

Tip

Potrebujete odbornú pomoc?

Ponúkam individuálne konzultácie a školenia zamerané na všetky produkty spoločnosti Apple. Neváhajte vyplniť nezáväznú objednávku a čo najskôr Vás budem kontaktovať.

Nezáväzná objednávka

Newsletter

Iba zaujímavý obsah. Žiadna reklama.