iCloud Drive

Na iCloud Drive môžete uložiť takisto zložky Dokumenty a Plocha a obsah prechádzať na všetkých zariadeniach. A vďaka aplikácii Súbory na mobilných zariadeniach pracovať odkiaľkoľvek.

iCloud Drive

iCloud Drive môžete využiť ako vlastné úložisko pre akékoľvek súbory, pristupovať k nim odkiaľkoľvek a mať istotu zálohy dát.

iCloud Drive v macOS

iCloud Drive nájdete vo Finderi a chová sa ako štandardná zložka, samozrejme s tým rozdielom, že všetok obsah sa uloží na vaše spoločné úložisko iCloud a pristupovať k súborom sa tak dá odkiaľkoľvek. Napríklad zo zariadenia so systémom iOS pomocou aplikácie Súbory, ale dokonca aj z počítača so systémom Windows alebo cez webové rozhranie odkiaľkoľvek.

Zapnúť môžete taktiež synchronizáciu súborov v zložkách Dokumenty a Plocha, ktoré sa tak na iCloud presunú. Pokiaľ na Macu dochádza miesto, nepoužívané súbory zostanú len na iCloude a môžete ich kedykoľvek stiahnuť podľa potreby.

Úložisko iCloud

V rámci služby iCloud máte k dispozícii 5 GB spoločného priestoru ako pre dáta, zálohy, tak iCloud Drive a ďalšie služby, čo sa veľmi skoro môže stať obmedzujúce a tak nezostáva než si za dodatočný priestor priplatiť. 50 GB získate už za 0,99 € mesačne a k dispozícii sú aj vyššie tarify – 200 GB za 2,99 € a pre náročných užívateľov potom 2 TB za 9,99 €, vždy s mesačnou platbou.

Potrebujete odbornú pomoc?

Ponúkam individuálne konzultácie a školenia zamerané na všetky produkty spoločnosti Apple. Neváhajte vyplniť nezáväznú objednávku a čo najskôr Vás budem kontaktovať.

Nezáväzná objednávka

Newsletter

Iba zaujímavý obsah. Žiadna reklama.