E-mail

Vybavujte vaše e-maily priamo z aplikácie Mail na vašom Macu.
Po novom navyše môžete dokumenty anotovať priamo pri písaní správy a alebo odosielať veľké prílohy.

Účty bez zložitého nastavenia

Ak máte e-mailovú schránku na službách ako je iCloud, Exchange, Google alebo Yahoo !, stačí vyplniť vaše meno, e-mail a heslo a o všetko ostatné sa už Mac postará. Nový účet môžete pridať aj v Predvoľby systému, kde je sekcia Internetové účty, alebo po spustení aplikácie Mail, kde pri prvom spustení budete vyzvaní na pridanie nového účtu.

Mail

Ak máte schránku inde

V tom prípade je treba e-mail nastaviť ručne. Týka sa to najmä služieb ako je Zoznam, Centrum alebo iná firemné riešenie ako je Exchange. Musíte poznať hlavne server prichádzajúcej a odchádzajúcej pošty. Ak si na vlastné nastavenie netrúfate, obráťte sa na niekoho skúsenejšieho.

Zabudnite na POP3, žiadajte IMAP

POP3 je starý protokol z dôb, kedy užívateľ mal iba jedno zariadenie a disková kapacita serverov bola obmedzená. Dnes platí presný opak a tak vždy preferujte protokol IMAP pre prichádzajúcu poštu, ktorý pracuje s e-maily na serveri. Napríklad na Seznam.cz je treba túto možnosť najprv zapnúť v nastavení.

Tip

Potrebujete odbornú pomoc?

Ponúkam individuálne konzultácie a školenia zamerané na všetky produkty spoločnosti Apple. Neváhajte vyplniť nezáväznú objednávku a čo najskôr Vás budem kontaktovať.

Nezáväzná objednávka

Newsletter

Iba zaujímavý obsah. Žiadna reklama.