Prehliadanie internetu

K prehliadaniu internetu slúži na Macu ako predvolený prehliadač Safari. Poďme si predstaviť niekoľko jeho zaujímavých funkcií.

Safari ako predvolený prehliadač?

Na Macu môžete používať ľubovoľný prehliadač, či už sa jedná o Safari, Google Chrome alebo Firefox. Pokiaľ nie ste viazaný napríklad na Google účet, kde najviac oceníte možnosti Google Chrome, vrelo doporučujeme Safari. V jeho prospech hovoria dva nevyvrátiteľné argumenty. Rýchlosť a optimalizácia. To pozáte aj na výdrži batérie vášho Macu a Safari v porovnaní s ostatnými prehliadačmi dokáže na batérii pridať nezanedbateľné hodnoty naviac.

Safari

Panely iCloudu

Ak máte iPhone alebo iPad, potom môžete k otvoreným záložkám pristupovať zo všetkých zariadení. Ak niečo zrovna prezeráte na Macu a odídete, na iPhonu sa ku stránke rýchlo dostanete kdekoľvek na cestách.

Pripnutie obľúbených stránok

Stránky, ktoré navštevujete pravidelne, si môžete pripnúť ako samostatné panely. Stačí na otvorený panel kliknúť pravým tlačidlom a vybrať Pripnúť tab, prípadne ho presunúť do ľavej časti okna. Tieto stránky sa vám navyše otvoria vždy, akonáhle znova spustíte Safari.

Čítačka

Čítačku nájdete vedľa riadka s adresou a na stránkach, kde sa nachádza nejaký dlhší text, vám tento článok zobrazí bez rušivých elementov s jednoduchou typografiou. Teda bez navigácie, reklám a pod. Formátovanie si navyše môžete prispôsobiť tak, aby sa vám článok čítal čo najpohodlnejšie.

Čítačka

Zoznam čítania

Ak nemáte práve čas si článok prečítať, môžete ho uložiť do zoznamu čítania. Ten je navyše opäť synchronizovaný so všetkými zariadeniami. Nie je potrebné tak pridávať konkrétny článok do obľúbených. A navyše môžu byť stránky v zozname čítania dostupné aj bez pripojenia k internetu. Ideálne k čítaniu vo vlaku alebo na dovolenke.

Zoznam čítania

Potrebujete odbornú pomoc?

Ponúkam individuálne konzultácie a školenia zamerané na všetky produkty spoločnosti Apple. Neváhajte vyplniť nezáväznú objednávku a čo najskôr Vás budem kontaktovať.

Nezáväzná objednávka

Newsletter

Iba zaujímavý obsah. Žiadna reklama.