Mac a iOS

Ak súčasne vlastníte ďalšie zariadenia so systémami iOS, iPadOS alebo watchOS, teda iPhone, iPad alebo Apple Watch, môžete vybavovať hovory, správy alebo pokračovať v práci na akomkoľvek z nich.

Mac a iOS
Možnosti spolupráce macOS a iOS
Telefón Telefón
Poznáte to, niekto vám volá, ale iPhone je stále v kabelke, alebo na nabíjačke, alebo proste niekde inde. Ponovom je na príjme aj váš Mac a tak môžete klasický hovor rovno prijať. A prípadne z Macu aj zavolať pomocou aplikácie FaceTime.
SMS SMS
To isté platí pre klasické SMS správy. Tie sa ponovom môžu pre posielať na všetky vaše zariadenie a reagovať tak môžete v spoločnej aplikácii Správy pokojne z Macu alebo iPadu.
Handoff Handoff
Funkcia Handoff umožňuje pokračovať v práci tam, kde ste skončili na inom zariadení. Ako náhle sú zariadenia v blízkosti, môžete na Macu pokračovať napríklad v rozpísanom e-maily alebo si dočítať rozčítaný článok otvorený na iPhonu. V doku úplne vľavo sa vám automaticky zobrazí ikonka posledné používané aplikácie a otvorí sa presne tam, kde ste skončili.
Instant Hotspot Instant Hotspot
To, že váš iPhone alebo iPad vie vytvoriť hotspot pre pripojenie k internetu pravdepodobne viete. Teraz to ide bez zložitého nastavovania. Ako náhle sú zariadenia vo svojej blízkosti, hotspot sa vám automaticky ponúkne.
Univerzálna schránka Univerzálna schránka
Na jednom zariadení, napríklad iPhone, môžete skopírovať ľubovoľný obsah (text, obrázok…) ako ste normálne zvyknutý a ten potom vložiť napríklad do rozpracovaného dokumentu na Macu.
Automatické odomykanie Automatické odomykanie
Pokiaľ vlastníte Apple Watch, môžete automaticky odomknúť váš Mac bez nutnosti zadávať heslo.
AirDrop AirDrop
Posielanie súborov pomocou funkcie airdrop možno už pár rokov nájsť na počítačoch Mac. Súbory sa dajú vymieňať aj so zariadeniami so systémom iOS.
Sidecar Sidecar
Pokiaľ máte iPad s podporou Apple Pencil, môžete ho použiť ako externý displej alebo kresliaci tablet.

Potrebujete odbornú pomoc?

Ponúkam individuálne konzultácie a školenia zamerané na všetky produkty spoločnosti Apple. Neváhajte vyplniť nezáväznú objednávku a čo najskôr Vás budem kontaktovať.

Nezáväzná objednávka

Newsletter

Iba zaujímavý obsah. Žiadna reklama.