Virtualizácia

Virtualizácia už nie je základnou súčasťou počítača Mac a je potrebný k tomu určený softvér. Najobľúbenejšie a mnou odporúčané riešenie je Parallels Desktop.

Virtualizácia na počítačoch s procesormi Apple

Pokiaľ ste si zaobstarali nový Mac s čipom Apple (M1, M2, M1 Pro, M1 MAX alebo M1 Ultra a novšie), je virtualizácia Windows 11 v prostredí Parallels možná vďaka špeciálnej verzii Windows. Myslite ale na to, že sa zatiaľ nejedná o oficiálne vydanie. Na procesoroch Apple nemusí byť zaručená 100% funkčnosť aplikácii, stabilita systému, dostupnosť ovládačov, funkčnosť externých zariadení a pod.

Pozor

Parallels Desktop

Parallels Desktop je platený softvér, ktorý vám umožní nainštalovať ľubovoľné množstvo virtuálnych počítačov. Či už s operačným systémom Windows alebo ďalšími.

Možno ho zakúpiť elektronicky (97,49 €). Môžete si tiež stiahnuť časovo obmedzenú verziu zdarma, aby ste vyskúšali, či vám Parallels Desktop bude vyhovovať.

Parallels

Ďalšie varianty

Okrem spomínaného Parallels Desktop môžete pre rovnaký účel použiť aj VMware Fusion (88,95 €), alebo VirtualBox, ktorý je k dispozícii dokonca zadarmo.

Potrebujete odbornú pomoc?

Ponúkam individuálne konzultácie a školenia zamerané na všetky produkty spoločnosti Apple. Neváhajte vyplniť nezáväznú objednávku a čo najskôr Vás budem kontaktovať.

Nezáväzná objednávka

Newsletter

Iba zaujímavý obsah. Žiadna reklama.