Zálohovanie

O tom, že je dobré zálohovať, počul snáď každý používateľ počítača. Mac vám to uľahčí tak, že zálohy na OS X budú vlastne zábava. Tak teraz už naozaj začnite!

Potrebujete len externý disk. Zvyšok zariadi Mac.

Je to naozaj tak jednoduché. OS X obsahuje nástroj zvaný Time Machine, ktorý sa o celú zálohu postará automaticky sám. Pripojíte externý disk a automaticky sa Mac opýta, či ho použiť na zálohy. Toto rozhodnutie môžete kedykoľvek zmeniť v Predvoľby systému a časti Time Machine, kde naozaj prakticky nájdete len možnosť zapnutia alebo vypnutia.

  • Aký disk si zaobstarať? Kúpiť externý disk pre Mac je jednoduché. Viac informácií tak nájdete v nadväzujúcom článku.
Time Machine

Vylúčenie zložiek zo záloh Time Machine

Existuje však jedna zaujímavá voľba nastavenia zálohovania. V pravej dolnej časti okna sa nachádza tlačidlo Voľby …, kde môžete vybrať priečinky, ktoré budú zo zálohovania vynechané. Môžete tak vynechať zložky, ktoré sú kapacitne náročné a ich obsah pre vás nie je natoľko cenný. Môžu to byť filmy, seriály alebo pokojne virtuálny stroj s Windows, kde dáta budete zálohovať ručne, prípadne tam žiadna nie sú.

Tip

Time Machine

Time Machine ja nástroj pre zálohovanie počítača Mac a tiež prehliadanie záloh. Zálohy sa obstarávajú vrátane zmien, teda vďaka špeciálnemu prostrediu Time Machine sa môžete naozaj ako v stroji času pohybovať historicky späť tak, ako sa súbory na vašom Macu menili. O nič už neprídete.

Time Machine

Kompletné obnova nikdy nebola ľahšia

Ak si kúpite nový Mac, stačí len obnoviť zálohu Time Machine a ocitne sa tam, kde ste opustili váš pôvodný Mac, vrátane všetkých systémových nastavení. Skrátka všetko bude na svojom mieste.

Potrebujete odbornú pomoc?

Ponúkam individuálne konzultácie a školenia zamerané na všetky produkty spoločnosti Apple. Neváhajte vyplniť nezáväznú objednávku a čo najskôr Vás budem kontaktovať.

Nezáväzná objednávka

Newsletter

Iba zaujímavý obsah. Žiadna reklama.