Ako používať rôzne profily vo webovom prehliadači Safari

macOS Tipy Návody

Zatiaľ čo prehliadač Google Chrome si vždy poradil s rôznymi profilmi, v predvolenom prehliadači Safari sme si na ne museli chvíľu počkať. Teraz sa pozrieme na to, ako ich používať a čo vám môžu priniesť.

Ako používať rôzne profily vo webovom prehliadači Safari

Prečo používať rôzne profily

Predstavte si situáciu, keď v prehliadači vybavujete pracovné a osobné záležitosti. Okrem toho môžete mať rôzne účty pre rovnaké internetové služby, či už ide o webové aplikácie alebo e-shopy. V praxi to znamená, že musíte neustále prepínať účty, čo je často sprevádzané odhlásením sa z jedného účtu a prihlásením sa do druhého.

Profily umožňujú vytvoriť samostatné okná prehliadača na tieto účely, v ktorých máte aj samostatnú históriu, záložky, súbory cookie a údaje o webových stránkach. Takto môžete mať napríklad webové služby Google a ďalšie prihlásené pod konkrétnym účtom a pracovať v nich súčasne, len v samostatných profiloch.

Ako vytvoriť ďalšie profily v Safari

Profily hľadajte v nastaveniach Safari, ku ktorým sa rýchlo dostanete pomocou klávesovej skratky Command + ,, alebo výberom ponuky Safari v hornej lište, kde nájdete položku Nastavenia.

Vytvoření profilu v Safari

Na karte Profily môžete jednoducho vytvoriť akékoľvek ďalšie profily, ktoré sa odlišujú názvom, farbou a ikonou. Môžete medzi nimi tiež voliteľne zdieľať záložky a obľúbené položky.

Vytvoření profilu v Safari

Prepínanie profilov je k dispozícii v okne prehliadača na ľavej strane horného panela nástrojov, ale je rýchlo dostupné aj z doku, kde môžete napríklad kliknutím pravým tlačidlom myši na ikonu Safari rýchlo otvoriť nové okno profilu.

Profily Safari v docku

Pomohol vám tento článok? Môžete ma pozvať na kávu ☕️.

Potrebujete odbornú pomoc?

Ponúkam individuálne konzultácie a školenia zamerané na všetky produkty spoločnosti Apple. Neváhajte vyplniť nezáväznú objednávku a čo najskôr Vás budem kontaktovať.

Nezáväzná objednávka

Prvý Mac pripravil Martin Světlík

Som dlhoročný a nadšený používateľ produktov Apple a už viac ako 13 rokov pomáham používateľom a firmám efektívne používať zariadenia Apple na uľahčenie každodennej práce.

Čítať viac

Prihláste sa na odber môjho newslettera

Tipy pre Mac. Približne raz za mesiac.